مقام‌های بهداشتی دولت آلمان شامگاه دوشنبه تأیید کردند که یک فرد مبتلا به بیماری کروناویروسی جدید را در ایالت بایرن مشاهده و بستری شده است.

مقام‌های آلمانی در مورد این فرد جزئیات بیشتری اعلام نکرده‌اند، اما مسئولان بیمارستان شهر اشتارنبرگ در ۳۰ کیلومتری جنوب مونیخ که این فرد در آنجا بستری و قرنطینه شده می‌گویند که حال عمومی بیمار وخیم نیست.

 

تکمیلی : دومین مورد در ایالت برمن مشاهده شده است

اداره بهداشت ایالت برمن تأیید كرده است كه یك بیمار در بیمارستان مرکزی برمن به دلیل مظنون بودن به عفونت ویروس كرونا تحت مراقب های ویژه قرار گرفت. اما هنوز نمیشود به طور یقین از ورود این ویروس به آلمان سخن گفت.
دختر 27 ساله ای که در ابتدای ماه ژانویه به عنوان توریست به چین سفر کرده بود، هم اکنون در بیمارستان مرکزی برمن تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت. او پس از بازگشت از چین، از علائم مشابه علائم بیماری جدید رنج میبرد و به همین دلیل به اورژانس بیمارستان مراجعه کرد. هنوز مشخص نیست که وی در واقع ویروس کرونا را دریافت کرده است یا خیر.

مارتین گوتز، رئیس حفاظت از عفونت های وزارت بهداشت ایالت برمن، این پرونده مشکوک را تأیید کرد. وی افزود هنوز تأیید نشده است که این در واقع ویروس کرونا است. بیمار از نظر بالینی خوب است. همچنین نمونه ی خون وی به مرکز تحقیقاتی در برلین فرستاده شده تا در آزمایشگاه ویژه معاینه شود. به گفته او، ارزیابی در طی یک روز انجام می شود اما با این وجود، احتمالا حدود پنج روز برای رسیدن به نتایج قطعی در برمن، نیاز است