یورش یکباره زمستان سبب هرج و مرج در بسیاری از مناطق جنوب آلمان شده است. خودروها، خیابان‌ها و درختان در انبوه برف فرورفته‌اند و حتی بعضاً تردد کاملا ناممکن شده است

با کمی تراش و خراش کار پیش نمی‌رود
در چنین هوایی پاک کردن شیشه جلو ماشین به راستی نیازمند زحمت زیاد است. کاری که قستمی از وقت اهالی برشتزگادن در ایالت بایرن را به خود مشغول ساخته است.

کاری توانفرسا
طبیعتا ماشین‌های برف‌روب برای پاک کردن برف خیابان‌ها دست به کار می‌شوند، اما برای روبیدن برفی که در محوطه بیرونی خانه‌ها یا املاک شخصی تلنبار شده است، می​ باید از پارو و یا ماشین‌های مکنده استفاده کرد. مانند شهر وارنگاو در حومه مونیخ.

توقف پروازها
کولاک برف و یخبندان پروازهای فرودگاه مونیخ را به هم ریخته‌، موضوعی که سبب رنجش مسافران است. به دلیل بارش برف بیش از ۱۴۰ پرواز در روزهای پایانی هفته لغو شد. شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا با ارسال توئیتی در این رابطه نوشت: «ما پاروها را بیرون می‌آوریم و با تمام توان‌مان برای ادامه‌ی پروازها می‌کوشیم.»

مشکلات در فرودگاه
پروازها تنها به دلیل بارش بی‌امان برف و کاهش دید لغو نمی‌شوند. خدمات ترافیک هوایی فرودگاه مونیخ تنها در فاصله‌های زمانی طولانی به هواپیماها اجازه برخاستن یا فرود می‌دهد. اما یخ ‌زدایی هواپیماها، مانند هواپیمای ایرباس آـ ۳۲۱ (عکس بالا)، به زمان زیادی نیاز دارد.

آشفتگی در همه چیز و همه جا
۳۰ کیلومتر ترافیک سنگین رکورد اتوبان آـ ۸ بایرن را شکست. در زیگزدورف درختان کنار خیابان‌ها زیر بار سنگین برف خم شدند و بر زمین افتادند. بارش یک‌ریز برف در جنوب آلمان نه تنها سبب ترافیک شد، بلکه باعث لغزندگی جاده و در پی آن حوادث ناگوار نیز گشت.

ساعت‌ها در سرمای سوزان بر سکوی قطار
کسانی که فکر می‌کردند با قطار سریع‌تر به مقصد می​‌رسند، دچار اشتباه شدند. با بارش یک‌ریز برف دیگر نشانی از ریل قطارها به جا نمانده. درختان زیر سنگینی برف کمر خم کرده و بر ریل‌ها افتاده‌​اند و مسیر قطارها همه بسته است. ایستگاه قطار “مارکتوبردورف” بایرن در زیر برف مدفون شده است.

لذت سورتمه‌سواری
آنچه اسباب رنج برخی است، مایه شادی دیگران است. در “مورینگن” بادن وورتمبرگ پدری حین راندن تراکتور، سورتمه بچه‌هایش روی برف‌ها به دنبال می کشد. نمونه‌ای از سورتمه‌سواری بی‌آنکه کوه و تپه‌ای در کار باشد.