چند نوع سیمکارت وجود دارد؟
در آلمان معمولا دو نوع از سیم کارت وجود دارد: سیمکارت‌های پیش پرداخت و دائمی. اینکه کدام گزینه کارایی بهتری دارد، بستگی به نیازهای شخصی دارد. اگر میخواهید موقتأ یک تلفن ساده با قیمت ارزان استفاده کنید، سیمکارت‌های اعتباری گزینه مناسبی هستند.
اما اگرخواهان استفاده یک گوشی هوشمند در همه امور روزمره هستید، میتوانید آنرا همراه با یک سیمکارت دائمی طی قرار با یک شرکت مخابراتی بدست بیاورید. با بستن قرار داد برای استفاده از یک سیمکارت دائمی شما میتوانید یک عدد گوشی مناسب با توان اقتصادی خودتان انتخاب کنید. اما مهم است بدانید؛ که همه قرار داد های برای داشتن سیمکارت دائمی همراه با تلفن برای دو سال عقد میگردد و اگر سه ماه قبل از ختم قرار داد آنرا کتبا فسخ نکنید بطور خودکار برای دوسال بعد تمدید میشود.
البته بستن یک قرار در بعضی موارد خیلی هم کار راحتی نیست و میتواند برای شما گاها مشکل ساز شود. معمولا ارائه دهندگان خدمات قراردادی در وقت عقد قرار داد، از شما برخی اسناد مانند پاسپورت، برگه ثبت نام محل اقامت شما و گاها هم گواهی حقوق و دستمزد ماهانه شما را تقاضا میکنند. اگربه زبان آلمانی مهارت کامل ندارید، حتما سعی کنید قبل از امضای قرار داد با شخصی با تجربه‌ دراین راستا مشوره کنید.

 

خدمات شرکت های مخابراتی در قراداد
غلب شرکت‌های مخابراتی بسته ها و خدمات مختلفی را با قیمت های گوناگون برای مصرف کنندگان ارائه میدهند. اما خدمات معمول برای بیشتر این شرکت‌ها؛ تماسهای نامحدود از طریق مبایل به همه شرکت‌های مخابراتی بدون هزینه اضافی، موجودیت خط ثابت برای خانه و تماس‌های نامحدود از طریق خط ثابت برای همه خطوط ثابت درآلمان، بسته های نامحدود پیامک با سایر شبکه ها، گاها طبق قرار داد خدمات رومینگ رایگان برای کشورهای اتحادیه اروپا و دسترسی به اینترنت از طریق شبکه های تلفن همراه به اندازه مشخص شده در قرار داد، هستند.

 

از کجا میتوانم سیمکارت تلفن خریداری کنم؟
سیم‌کارتهای قرار دادی را هم میتوانید از طریق اینترنت خریداری کنید و هم میتوانید شخصا به نمایندگی های شرکت های مختلف رفته و با بدست آوردن معلومات دقیق اقدام به قرار داد یک سیمکارت کنید. بطور مثال شرکت دویچه تلی کام خدمات دسترسی به بستن قرار داد از طریق انلاین را فراهم کرده است. اما اگر وقت دارید سعی کنید همیشه از طریق نمایندگی ها و با معلومات دقیق اقدام به بستن قرارداد کنید. سیم‌کارت های اعتباری را دراز همه بازار ها و حتی در سوپر مارکت ها میتوانید خریداری کنید.

 

فعال سازی سیمکارت

سیمکارتها را معمولا به دو قسم میتوانید فعال سازید؛ از طریق تلفن و یا هم از طریق اینترنت بصورت آنلاین.

ساده ترین راه برای فعال سازی سیم‌کارت، اقدام از طریق تلفن و تماس به بخش خدمات مشتریان شرکتی است که سیم‌کارت را از آن خریده اید. به شماره تماس خدمات مشتریان که معمولا پشت سیمکارت شما درج شده است، تماس بگیرید و به راهنمایی شان گوش دهید. قبل از زنگ زدن باید سیمکارت و مشخصات خود را آماده داشته باشید که بتوانید با سرعت به سوالات جواب داده و سیمکارت تان را فعال کنید.

طریقه دوم فعال کردن سیمکارت بصورت آنلاین است. از هر شرکت مخابراتی که سیمکارت خریداری کرده اید، به وب سایت همان شرکت رفته و بخش فعال سازی سیم‌کارت را بیابید. بعدا شما باید معلومات شخصی خود را با شماره سیمکارت وارد کنید و با پیگری راهنمایی ها سیمکارت تانرا فعال سازید. در پایان پیگیری روند فعال سازی شما یک پیام تائیدی از فعال سازی دریافت خواهید کرد. البته شما مشکل زبان دارید و یا دسترسی به اینترنت ندارید، در وقت خرید سیمکارت میتوانید از فروشنده بخواهید آنرا فعال کند.

 

تماس‌های بین المللی
خدمات تماس‌های بین المللی برای کسانی که میخواهند با خانواده و دوستان شان در خارج از آلمان به تماس شوند یک موضوع بسیار مهم است. اما باید توجه داشت که معمولا تماس‌های بین المللی شامل خدمات نورمال قرار دادهای تلفن و همچنان سیم‌کارتهای اعتباری نیست و هزینه آن زیاد است. برای داشتن تماس‌های بین المللی باید سعی کنید شرکت های را بیابید که مخصوصا برای این تماس‌ها هستند و معمولا سیم‌کارتهای اعتباری در این مورد کم هزینه‌تر هستند.

 

چطور و از کجا میتوانم سیم کارت تلفن خریداری کنم؟
شرکت‌های مخابراتی مختلفی در آلمان فعالیت دارند و ارائه خدمات از لحاظ هزینه ها و موارد استفاده از هم متفاوت هستند. در این برگه مهترین معلومات و راهنمایی ممکنه در مورد خریداری یک سیمکارت مناسب و بستن قرار داد ها با شرکتهای بزرگ، را به شما حمع آوری نموده.

 

دانلود های غیرقانونی
برای دیدن یا دانلود کردن فلم ها وآهنگ‌ها در اینترنت و اشتراک گذاری آنلاین‌ آنها باید خیلی مراقب باشید. زیرا بسیاری از این برنامه و خدمات در آلمان پولی هستند و حتی بعضی ها اکیدا ممنوع بوده که عدم رعایت آن جریمه های سنگینی را ببار میاورد. وقتی یک ویب سایت را بازدید میکنید باید اول همه شرایط و مقرراتش را درست بخوانید.

 

سرعت اینترنت معمولا بالا است، اما تا وقتیکه مقدار اینترنت قرار داد شده شما تمام شود و بعد از آن شما فقط به اینترنت با سرعت بسیارکم دسترسی خواهید داشت